Chybující obrana poslala body do Kadaně

Zápas8.12.2004 | Michal Berg
O p a v a - Obrovské množství chyb opavských obránců rozhodlo o výhře severočeského týmu v Opavě. Přestože Slezan byl v první třetině lepším týmem, nedokázal proměnit šance a nakonec jen díky trefě Procházky tři vteřiny před sirénou by stav nerozhodný. Do druhé části Kadaň vletěla a než se domácí rozkoukali, prohrávali o dvě branky. Slezan se sice snažil o srovnání, ale pouze se mu dvakrát podařilo snížit na rozdíl jediné branky a v závěrečné třetině se již hosté proháněli opavskou obranou jak se jim zachtělo. Diváky potěšil jen krásný gól Radima Hrušky, který se trefil po samostatné akci, kdy zavezl puk za Hübla od vlastní branky.
29.kolo, středa 8.12.2004
4:6(1:1, 1:2, 1:2)
Branky: 20. Procházka (L.Lhotský), 37. Hruška, 54. Kříž, 60. Procházka (Hruška, Harazim) - 19. Vobořil (Bednařík, Polanský), 21. Pech (Kajer, Tvrdek), 45. Polanský (Kuchler), 55. Bednařík (Staněk), 57. Derfler (Hlusička). Rozhodčí: Hradil - Šimůnek, Vrdlovec. Vyloučení: 4:6, navíc Spitzer - Žák 10 min OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 200. Střely na branku: 41:23.
HC Slezan Opava: Masný (23. Žigardy) - Procházka, Bartoň, Kramný, Spitzer, Vnenk, Přibyla, Sadloň - Hruška, Harazim, Korotvička - Kříž, Boháč, L.Lhotský - Suchánek, Kašík, Adamčík - T.Lhotský, Kapsa, Langhammer.
SK Kadaň: Hübl - Pospíšil, Hlavatý, Špelda, Staněk, Vobořil, Meňhart - Tvrdek, Pech, Kajer - Bednařík, Kuchler, Polanský - Žák, Jabrocký, Postl - Stavenský, Hlusička, Derfler - Pelán.

Komentář k zápasu

Zpoza střídačky...

Nejlepší hráči: 1. Hruška, 2. Harazim, 3. Kříž.

Opava, posílena o mladíky z extraligových týmů Langhammera (Sparta), Korotvičku, Hrušku a Kapsu (Vsetín) vstupila do utkání s Kadaní jako blesk a na dlouhé minuty svírala svého soupeře před jeho brankou. Její převaha však byla střelecky jalová, Opava byla častěji u puku, ale ošemetných situací musel brankář Hübl řešit jen pár, jako třeba nájezd Tomáše Lhotského s Karlem Kapsou na jediného obránce. Hosté se vydali ohrozit Masného až při vlastní přesilovce ke konci třetiny a hned byli úspěšní. Masný nejprve zklividoval šanci Stavenského, Opavě se ale nepodařilo vyhodit a po rychlé kombinaci napřáhl na modré Vobořil a puk se zastavil až v brance.

Opava však stihla ještě do konce třetiny srovnat. Vyloučen byl Jabrocký, když Opava založila v posledních vteřinách první třetiny rychlou akci, Luděk Lhotský posunul od mantinelu do jízdy volnému Procházkovi a ten trefil přesně růžek branky. Do sirény zbývaly pouhé dvě vteřiny.

Opava se však radovala z vedení jen 16 vteřin, které rozdělila první přestávka. Po návratu na led se hráči ještě nestačili ani pořádně rozkoukat a po Kajerově příhře skóroval zblízka Lukáš Pech. Stejný hráč zaskočil Opavu i o minutu později, kdy se po zmatcích v obraně Slezanů odrazil jím vystřelený puk od Bartoňovy brusle za Masného. Toho vzápětí vystřídal Žigardy, ale nutno podotknout, že černé svědomí při brankách měla především obranná hra týmu a ne opavský brankář.

Kadaň měla na přelomu zápasu herně navrch a už to vypadalo, že domácí upadnou opět do herní letargie jako v předchozích zápasech. Dnes měla ale Opava v sestavě Radima Hrušku. Vytáhlý utočník předvedl ve 36. minutě při přesilovce Opavy nejkrásnější moment letošní opavské prvoligové sezóny. Za vlastní brankou převzal puk, ve středním pásmu se vyhnul dvěma protihráčům, další bránící hráč jej sice při pokusu o obhození stáhl na zem, Hruška ale vstal, sebral puk a vymetl Hüblovu šibenici. Hned vzápětí mohl srovnat Spitzer, ale jeho rána se jen otřela o horní tyč.

Nechybělo moc a Kadaň by opět při vstupu do třetiny skórovala, tentokrát ale Tvrdek na Žigardyho po 20 vteřinách třetí části nevyzrál. Úspěšný byl až ve 44. minutě Polanský, který ujel ve vlastním oslabení a z téměř nulového propálil nejistého Žigardyho.

Opava se ještě jednou dokázala dostat do zápasu. V 54.minutě se usadila v pásmu Boháčova formace a po jednom ze střeleckých pokusů se po puku o před brankou vrhnul Kříž, zbůhdarma jej napálil a puk se překulil přes ležícího Hübla.

Opavským snahám bylo ovšem ukončeno účinkování o minutu později. Staněk našel dlouhou přihrávkou našlápnutého Bednaříka a ten si Žigardyho v souboji jeden na jednoho vychutnal. Zmar Opavy dokonali o chvíli později Hlusička s Derflerem, když se z vlastního pásma po prohraném (!) buly dostali před Žigardyho za osm vteřin a Hlusičkův pokus Derfler vleže doklepl do branky.

Jen labutí písní pak byla druhá branka Procházky 14 vteřin před koncem, kdy dorazil Harazimův pokus. Čtyři vstřelené branky však domácím při jejich produkci obranných chyb na vítězství nemohly stačit.

Ohlasy trenérů

Pavel Hulva (Opava): Co k tomu dodat... Prohráli jsme kvůli neskutečným individuálním chybám v obraně, rozhodla ale už první třetina. V ní jsme měli vést 3:1 a né vyrovnávat v poslední vteřině. Potom už jsme to v obrně nezvládli. Útočníkům nemohu nic vytknout, dřeli, byli často u puku, dokázali si vytvořit šance, ale nestačilo to.


Aktuálně na webu