Opava má první venkovní výhru, v přestřelce zdolala Bobry

• středa 04. října 2017
  • Redakce

Hokejisté opavského Slezanu poprvé v novém druholigovém ročníku bodovali venku. Na ledě Valašského Meziříčí předvedli velmi dobrý výkon a po zajímavé přestřelce zvítězili na stadionu Bobrů v poměru 5:4.

8. kolo, středa 4. 10. 2017

HC Bobři Valašské Meziříčí

Branky a nahrávky: 24. Pořický (Dvořák, Báchor), 50. Pořický (Dvořák, Báchor), 55. Dalajka (Weintritt, Dvořák), 60. Dvořák (Matějka) – 2. Herman (Wolf), 9. Wolf (Černý), 30. J. Vítek (Herman, Malina), 46. Šendera (Herman, Černý), 46. Škoda (Hartmann). Rozhodčí: Cabák – Bojda, Mikler. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 4:5.

Plšek (46. Bechný) – Dudek, Mikel, Hryciow, Baroš, Mar. Varga, Báchor, Váňa, Hladiš – Matějka, Dvořák, Pořický – Brunec, Daněk, D. Vítek – Mir. Varga, Studený, Martiník – Weintritt, Peterka, Dalajka.

Šafránek – Pokorný, Šendera, Kiss, Galvas, Šindelář, Štindl, Chalupa, Slavík, Tichý – Herman, Rousek, J. Vítek, Vaněk, Škoda, Wolf, Hartmann, Černý, Malina.

Opavští vstoupili do utkání skvěle. Hned po 101 sekundách hry totiž skóre otevřel střelou bez přípravy Herman a krátce nato poslal Slezany do dvougólového trháku Wolf.

Na startu druhé dvacetiminutovky sice nejprve snížil bleskově využitou přesilovkou domácí Pořický, hostujícímu celku ovšem dodal klid přesně mířící Jakub Vítek.

Slezan měl zpátky nadějné dvoubrankové vedení, které v úvodu třetí třetiny ještě navýšil. Krátce po sobě skórovali Šendera se Škodou a Plšek své místo v brance přenechal Bechnému – 1:5.

Bobři sice nesložili zbraně a po trefách Pořického s Dalajkou snížili. Pak to domácí zkusili v šesti a díky Dvořákovi vstřelili kontaktní gól.

Opavský výběr ale v závěru žádné velké drama nedopustil a zapsal první venkovní vítězství v nové sezoně. Z Valašska si totiž po výhře 5:4 veze všechny tři body.