Slezan nezvládl nájezdy a do tabulky si tak připisuje pouze bod

Zápas13.1.2016 | Vojtěch Konečný
Naši hokejisté v dnešním utkání nedosáhli na výhru, i když k ní měli blízko. O vítězi tohoto duelu rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých sice nejprve rozvlnil síť Chalupa, jenže ihned poté srovnal Havíř a v sedmé sérii rozhodl povedenou kličkou Michal Brzobohatý. Další měření sil čeká Slezan už tuto sobotu, to do slezské metropole přijede Karviná.
33.kolo, středa 13.1.2016
2:3sn(1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 4. Rousek (Baďura), 55. Polok (Vítek) – 28. Piskoř (Habrovec), 57. Jurča (Havíř), rozhodující nájezd P. Brzobohatý. Rozhodčí: Kubičík - Ganger, Konvička. Vyloučení: 9:6, navíc Selingr (Opava) 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 353. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
HC Slezan Opava: Šafránek – Galvas, T. Černý, Tichý, Vrabel, Pavelek, Mosler – Svoboda, Chalupa, Wolf – Selingr, Polok, Vítek – Baďura, Rousek, Herman
VSK Technika Brno: Novák – Habrovec, Sedlák, Zbořil, Havíř, Navrátil, Strýček – Boček, Látal, Piskoř, M. Brzobohatý, Benýšek, Jurča, Polesný, Čtvrtníček, Bustin, Stehlík, Biolek, P. Brzobohatý

Komentář k zápasu

Na první gól nemuseli diváci na našem zimním stadionu dlouho čekat. V čase 3:54 totiž Rousek obdržel přihrávku od Baďury a s nabídnutou šancí naložil nejlépe, jak jen mohl, 1:0. Krátce po této brance mohl zvýšit Polok, jenž se objevil sám před Novákem, avšak překonat ho nedokázal. V desáté minutě dali o sobě pořádně vědět Brňané, konkrétně Jurča, který šikovně tečoval kotouč, Šafránek ale tento pokus zlikvidoval. Zajímavý střelecký pokus vyprodukoval v jedenácté minutě Selingr, Novák si s ním poradil. Po nedovoleném zákroku Hermana hráli hosté početní výhodu, ve které ostřelovali Šafránka snad ze všech možných pozic, strážce opavské svatyně tento tlak ustál a podržel tak svůj tým. V následujícím průběhu první tercie už gól nepadl a do kabin se tak odcházelo za stavu 1:0.

Slezan sice začínal druhou dvacetiminutovku přesilovkou pět na tři, jenže krátce po prvním buly byl vyloučen Vítek a byla z toho tedy klasická početní výhoda. V ní obdržel přihrávku do levého kruhu Selingr, který se s tím nemazlil a vypálil, Novák byl pozorný a kus černé gumy vyrazil. V čase 27:58 bylo srovnáno. Po Habrovcově přihrávce prostřelil Šafránka Piskoř, 1:1. Vrátit Opavě vedení mohl Selingr, Novák však střelu vyrazil do rohu kluziště. Z levé strany pak zkusil gólmana Slezanu překvapit Brzobohatý, záměr mu ale nevyšel, neboť Šafránek kus černé gumy ukryl ve své výstroji. Osmnáct vteřin před koncem třetiny se v ideální pozici ocitl Wolf, avšak z mezikruží jen těsně minul Novákovu klec.

V čase 49:11 měl druhý gól Brna na hokejce Jurča, jenže ve velkém závaru před Šafránkem neposlal puk do odkryté brány. Do zakončení se pak více tlačili Slezané, kteří byli za svou snahu odměněni. Vítek našel z rohu ledové plochy dobře postaveného Poloka, ten se do kotouče pořádně opřel a naplno rozzářil červené světlo za brněnskou svatyní, 2:1. Autor druhé branky domácího celku byl zanedlouho poslán na trestnou lavici za podražení a Sovy tak měly jedinečnou příležitost ke srovnání. A využily ji. Po střele Havíře vypadl Šafránkovi kotouč a Jurča jej následně doklepl za brankovou čáru, 2:2. Jelikož už ve zbývajících minutách gól nepadl, přišlo na řadu prodloužení. V čase 64:24 byl za podražení vyloučen Piskoř, čtyři vteřiny poté ale Selingr vyfasoval menší trest za sekání a navíc obdržel i desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. V poslední vteřině byl ještě Tichý potrestán za hrubost, více se toho nestalo.

Na nájezdy vyměnili hosté brankáře, mezi tři tyče se postavil Jekel. První úspěšný pokus viděli diváci v páté sérii, kdy Chalupa zamíchal s kotoučem a překonal gólmana Techniky. Havíř ale následně našel skulinku mezi Šafránkovými betony a bylo srovnáno. V sedmé sérii nejprve neuspěl Galvas, ovšem Michal Brzobohatý rychlou kličkou nachytal Šafránka a zasunul kus černé gumy do poloprázdné klece. Technika si tedy odváží dva body za výhru po nájezdech, Slezan si na své konto připisuje jeden bod.

Ohlasy trenérů

Karel Suchánek (trenér Opavy): „Chtěli jsme vyhrát a bodovat za tři body, jenže jsme udělali fauly na útočné polovině, což by se nemělo stávat. V tom vidím hlavní problém a důvod, proč jsme utkání nezvládli. Nemůžeme hrát otevřený hokej, musíme zapracovat na disciplíně. Právě v přesilovkách získala Technika utkání na svou stranu.“


Aktuálně na webu