Slezan veze po dramatické koncovce z Havířova cenný bod

• středa 17. října 2012
  • Filip Lefenda, David Motloch

/AKTUALIZOVÁNO 23:48/ - Opavští hokejisté předvedli na ledě vedoucího celku soutěže bravurní výkon a v určitých pasážích dokázali Slezané svého havířovského soka přehrát. Domácí sice šli už ve 3. minutě do vedení, netrvalo to však dlouho a Opava odpověděla zásluhou Wolfa. Po bezbrankové druhé periodě se AZet na začátku té třetí dostal opět do vedení, byl to ale zase Petr Wolf, shodou náhod nejlepší hráč sobotního duelu s Porubou, kdo svým druhým gólem v zápase srovnal na 2:2! V prodloužení získali domácí bleskovým způsobem bonusový bod, naši borci ale se svěšenými hlavami odcházet nemuseli, ba naopak!

8. kolo, středa 17. 10. 2012

3:2p (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 3. Zientek (Stránský), 41. Krisl (Pechanec, Klimša), 61. Najdek (Rimmel, Maruna) - 11. Wolf (Chalupa, Tůma), 60. Wolf (Galvas, Měch). Rozhodčí: Koliba - Vengřín, Záviský. Vyloučení: 4:4, navíc Kolařík (HAV) 10 min. za nesportovní chování. Využití: 1:0. Diváci: 1457. Střely na branku: 31:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Matoušek - Hartmann, Vydra, Krisl, Hegegy, Rimmel, Zientek, Jaroch - Maruna, Daneček J., Najdek - Kolařík, Pechanec, Klimša - Haas, Stránský, Sztefek - Kopún, Pavlas

Šafránek - Vrábel, Galvas, Tichý, Tůma, Kukol, Mosler, Bednárek - Mlýnek, Džemla, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Pavelek, Koschatzký, Wolf, Černý, Baďura, Chalupa

Začátek zápasu byl velice svižný a to především z pohledu domácího celku. Azet šel totiž již ve 3. minutě do vedení. Hned první šanci zápasu využil Marek Zientek a brankář Opavy Dušan Šafránek kapituloval poprvé. Slezané, ještě poněkud opaření inkasovanou brankou, se měli co ohánět. O minutu později mohl na 2:0 zvyšovat Jan Kolařík, tentokrát však pochyby v brance Šafránek nedopustil. Hosté se po vyloučení v 8. minutě opět dostali pod tlak, v přesilovce zahrozil Najdek. Opava ale oslabení přežila a chvíli poté dokázala dokonce vyrovnat. Petr Wolf se stal střelcem branky poté, co přesně tečoval střelu Petra Chalupy mezi betony brankáře Matouška.

Havířov se nenechal zahanbit a prostřednictvím Vydry s Danečkem ohrozil branku Opavy. Žádná z těchto situací ovšem k brance nevedla, naopak mohli jít do vedení Slezané, když se nechal vyloučit domácí Haas. Svěřenci trenéra Suchánka totiž zamkli soupeře po celé dvě minuty v obranném pásmu. Několik tutovek měl Vrábel, ovšem všechny ztroskotaly na vynikajícím Matouškovi. Právě díky tomuto brankáři přežili domácí oslabení bez újmy na zdraví.

Druhá dvacetiminutovka branku nepřinesla. Ve 26. minutě se důrazem v brankovišti snažil prosadit Radim Haas, ale na Šafránka si nepřišel. Podobně bezzubě dopadla i situace o minutu později. Havířov mohl jet sám na branku, ovšem rozhodčí se upískl a celou akci zastavil. Poté se pomyslné misky vah přesypaly na stranu Opavy. Ve 34. minutě zápasu už všichni hostující hráči zvedali ruce nad hlavu, když viděli prázdnou branku, do které mířil Měch. Ten však nakonec vůbec netrefil kotouč a promarnil tak velkou šanci.

V pokračujícím oslabení se pak domácí nejen že osvobodili, ale také zaútočili. Konkrétně máme na mysli Jiřího Krisla, obránce, který s pukem vyjel až před branku Šafránka, který jeho pokus i s trochou štěstí vyrazil. V závěru druhé třetiny ještě zahrozil Herman, jenž se prezentoval střelou z mezikruží, puk však neskončil v brance, ale v lapačce Matouška. Situaci jako přes kopírák pak diváci viděli minutu a půl před koncem druhé třetiny, kdy Jan Daneček stojící v bezprostřední blízkosti Šafránka, tečoval puk pouze do jeho připravené lapačky.

Třetí třetina začala famózně pro domácí tým. Už po 56 vteřinách se prosadil Jiří Krisl, který propálil vše, co mu stálo v cestě, včetně brankáře Šafránka. Azet mohl vedení ještě navýšit při naskytnuté přesilovce, ale v početní výhodě vázla domácím kombinace. Naopak se Havířov dostal do vyložené šance hned po vypršení přesilovky. David Klimša už mířil s pukem do odkryté branky Opavy,jenže z ničeho nic se najednou objevila neuvěřitelně rychlá lapačka Šafránka, který tak zamezil stoprocentní gólové šanci.

V 51. minutě neuspěl se svým pokusem Jan Daneček a poté zahrozili hosté. Konkrétně David Galvas, jehož bomba musela snad i zanechat na plexiskle otisk, puk však brankovou konstrukci minul. O dvě minuty později se opět činil brankář Šafránek, když opět zhatil soupeři vyloženou šanci. Tentokrát si na něm vylámal všechny zuby Vít Stránský. V závěru zápasu museli hosté otevřít zadní vrátka a to se vyplatilo Hegegymu, který těžil z velkého prostoru v útočném pásmu. V šanci ale nakonec netrefil branku.

O necelou půlminutu později opět hala ztichla při famózní roznožce Matouška po střele Vlašánka. Zápas se ovšem lámal až v posledních vteřinách. Opavští totiž zhruba minutu před koncem odvolali brankáře, Havířov získal puk a Robert Najdek v brejkové situaci nastřelil pouze tyč! Z protiútoku se poté radovali hosté, když Petr Wolf našel skulinku v postoji Matouška střelou zápěstím.

Zápas se posunul do prodloužení, ovšem to mělo jepičí život. Už po odehrané minutě bylo po všem, když se v útočném pásmu usadil domácí celek a Robert Najdek překvapil brankáře Šafránka zpoza branky. Zápas tak nakonec skončil 3:2 po prodloužení pro Havířov.